miejskie wydarzenia

Kiran Desai w Polsce

5 września 2007

  Książka Kiran Desai "The Inheritance of Loss", której recenzję znajdziecie poniżej, ukazał się właśnie nakładem wydawnictwa Znak. Polski tytuł brzmi "Brzemię rzeczy utraconych", przetłumaczył Jerzy Kozłowski. Druga dobra wiadomość: w ramach akcji promocyjnej Znak zaprosił autorkę do Polski! Będzie można się z nią spotkać w Warszawie, Szczecinie i Poznaniu, co również jest wyjątkowo miłe, biorąc pod uwagę, że większość interesujących pisarzy, jeśli już pojawia się w Polsce, to ogranicza się do Warszawy. Ja na pewno pojawię się na spotkaniu w Poznaniu:)

Informacja ze strony wydawnictwa:

Laureatka prestiżowej nagrody Bookera 2006 przyjedzie do Polski. Na zaproszenie Wydawnictwa Znak i British Council nasz kraj odwiedzi hinduska pisarka Kiran Desai, autorka powieści Brzemię rzeczy utraconych, za którą w zeszłym roku otrzymała – jako najmłodsza kobieta w historii – nagrodę Man Booker Prize.

Program spotkań:

W sobotę, 15 września o godz. 19.00 zapraszamy do Biblioteki Brytyjskiej w Szczecinie przy ul. Pułaskiego 10. O poszukiwaniu i zagubieniu tożsamości, o stereotypach współczesnej globalnej cywilizacji z Autorką rozmawiał będzie dziennikarz i publicysta Andrzej Skrendo. Spotkanie poprowadzi Artur Knypiński.

W poniedziałek, 17 września, o godz. 19.00 zapraszamy do Księgarnio-kawiarni TARABUK w Warszawie przy ul. Browarnej. 6. W dyskusji z Kiran Desai na temat zderzenia kultur Wschodu i Zachodu oraz roli pisarza w świecie zmieniających się wartości wezmą udział Justyna Sobolewska i Max Cegielski.

We wtorek, 18 września o godz. 19.00 w Bibliotece Brytyjskiej w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 39 z Autorką rozmawiał będzie literaturoznawca i krytyk literacki Przemysław Czapliński. Spotkanie poprowadzi specjalizująca się w literaturze postkolonialnej filolog Dagmara Drewniak. Przed spotkaniem zapraszamy również do księgarni Bookarest, mieszczącej się w Starym Browarze, ul. Półwiejska 42, gdzie Kiran Desai będzie podpisywać swoją powieść o godz. 17.30.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply